Atrakcje

Wierchomla Wielka i okolice

STACJA NARCIARSKA WIERCHOMLA MAŁA

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla” – To jedna z największych rodzinnych stacji narciarskich w Polsce. Jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości systemem wyciągów (Wierchomlę z Muszyną) i jest zaliczana do czołówki najdynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich w kraju. Dwie Doliny to około 10 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, z czego ponad 6 km jest oświetlona i umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych.

Czytaj więcej…


GRILLOWISKO

Grillowisko: na terenie naszych noclegów jest przygotowane specjalne grillowisko, w którym każda grupa może spędzić wspólnie czas przy płomieniach drzewa i skwierczących kiełbaskach. Dostępność wiaty oraz informacje na temat miejscowej okowity u Gospodarza.


KULIGI

Kuligi – w sezonie zimowym, przy wystarczającej ilości śniegu zapraszamy na kuligi w górskiej scenerii Beskidu Sądeckiego. Aktualny rozkład kuligów dostępny u gospodarza 🙂


JAZDA KONNA

Ośrodek Jazdy Konnej Piwniczna-Zdrój – Wykwalifikowani instruktorzy zapewnią fachową naukę. Oferuje wyjazdy w góry Beskidu Sądeckiego i Pienin, przejażdżki bryczkami i wozami kuligowymi.

Czytaj więcej…


BASENY

BASENY: w pobliskiej odległości do dyspozycji naszych gości jest:
Kąpielisko na Radwanowie – Do dyspozycji gości są : – Duża zewnętrzna niecka posiada trzy tory do pływania (głębokość od 120-180 cm), dwie zjeżdżalnie, masaże wodne oraz inne atrakcje. – Basen kryty również posiada 3 tory (głębokość do 150cm ) – Wanna z hydromasażem – Sauna.

Czytaj więcej…


Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie – to przede wszystkim baseny rekreacyjne, na których można się odprężyć oraz zaznać orzeźwienia, zwłaszcza w gorące i duszne dni. Do dyspozycji naszych gości są basen rekreacyjny, basen dla dzieci, jacuzzi i zjeżdżalnie.

Czytaj więcej…


Park termalny Vrbov – W kąpielisku termalnym Vrbov znaleźć można prawdziwą wodę geotermalną, która dzięki zawartości ważnych dla organizmu ludzkiego składników mineralnych uważana jest za jedną z najlepszych wód mineralnych w Europie Środkowej.

Czytaj więcej…


SŁOWACJA

Do granicy z Republiką Słowacką mamy tylko 8 km. Będąc u nas gorąco polecamy wycieczkę do naszego południowego sąsiada na granicę gdzie możemy zaopatrzyć się w słowackie specjały takie jak czekolady, napoje, maści i inne tamtejsze produkty. To także idealna propozycja na wycieczkę górską lub objazdową.


SZLAKI TURYSTYCZNE

Szlaki turystyczne – nasza Agroturystyka jest w bliskim kontakcie z naturą, a szlaki turystyczne są na wyciągnięcie ręki, w pobliżu znajdują się następujące szlaki: czerwony (lokalny) w kierunku Łomnicy Zdrój. Mapa Beskidu Sądeckiego do nabycia w sklepie.


ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW

Wieża Widokowa Krynica-Zdrój – Niezwykła drewniana konstrukcja Wieży o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów.

Czytaj więcej…


OGRODY W MUSZYNIE

Ogród zmysłów (sensoryczny) jest tak zaprojektowany, aby w sposób zintensyfikowany i celowy oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle. Poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełniaja także funkcje terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Ogród podzielony jest na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową.

Czytaj więcej…


MIASTECZKO GALICYJSKIE

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu – to próba odtworzenia małego galicyjskiego miasta z XIX wieku z elementami charakterystycznymi dla tego okresu austro-węgierskiej dominacji.

Czytaj więcej…


BOBROWISKO

Enklawa Przyrodnicza Bobrowisko – składa się z obserwacyjnych drewnianych ścieżek (o długości 400 m) usytuowanych między bagnami, jeziorkami i zaroślami oraz dwóch altan.

Czytaj więcej…


MOFETA W TYLICZU

Tylicka mofeta – jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. Znajduje się w osadzie turystycznej „Domki w Lesie”. Otwarto ją dla zwiedzających w październiku 2011 roku.

Czytaj więcej…


ZAMEK W STAREJ LUBOWNI

Zamki: W okolicy naszej agroturystyki znajduje się kilka zamków godnych polecenia są to m.in.:
– Ruiny zamku w Rytrze (18km od naszego ośrodka) – Zamek, położony na wysokim wzgórzu na prawym brzegu Popradu, na północ od wsi Sucha Struga, został zbudowany prawdopodobnie na przełomie XIII i XIV wieku. Niektórzy XIX-wieczni autorzy sugerowali, że początki najstarszej części budowli, czyli kamiennej wieży, mogą sięgać XII wieku; obecnie datuje się ją na XIII wiek.

Czytaj więcej…


– Ruiny zamku w Muszynie (24 km od naszego ośrodka) – Tradycja podaje, iż za zleceniem budowy muszyńskiej warowni stoi Kazimierz Wielki, który w połowie XIV wieku lokował także i samo miasto.

Czytaj więcej…


– Zamek Lubownia (25 km od naszego ośrodka) – Zamek powstał na przełomie XIII – XIV wieku. W okresie jego budowy należał do systemu grodów przygranicznych na północy starych Węgier. Oprócz obrony granicy polsko-węgierskiej strzegł ważnej drogi kupieckiej, która wiodła doliną rzeki Poprad do Polski.

Czytaj więcej…


Przewodnik Beskidzki
PRZEWODNIK BESKIDZKI

Z naszym gospodarstwem współpracują również sprawdzeni Przewodnicy Beskidzcy którzy z przyjemnością oprowadzą Państwa po urokliwych szlakach Beskidu Sądeckiego i nie tylko. Zapytania o wolne terminy dla grup zorganizowanych a także indywidualnych osób prosimy kierować do Gospodarzy. Odkrywaj uroki Beskidów przez cały rok!